Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 0:17 - Zülal Güneş Yazdı

Kur’an-ı Kerim’i Birkaç Cümle İle Anlatmak İsteseniz Neler Söylersiniz?

Kur’an-ı Kerim’i Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz?

Kur’an-ı Kerim’i Birkaç Cümle İle Anlatmak İsteseniz Neler Söylersiniz?

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 125-126-127-128. Cevapları MEB Yayınları

Kur’an-ı Kerim, ayetleri Allah tarafından Cebrail meleği ile Hz. Muhammed peygamber efendimize, vahiyler halinde gönderilen Müslümanların yol göstericisi ve rehberi olan, Allah’ın Müslümanlara sunduğu, emir ve yasakları, Allah’ın sıfatlarını ve İslam dinini öğreten, ilahi bir kitap olarak bilinmektedir.

Tabii Kur’an-ı Kerim’i anlatan birkaç cümle ile, onun kutsallığından bahsetmek mümkün değildir. Kutsal olan Kur’an-ı okumak, her müslümanın sorumluğundadır. Kur’an, kıyamet gününe kadar müslüman alemine doğruyu ve yanlışı gösterecek bir rehberdir. 114 sure ve 6666 ayetten oluşan Kur’an-ı Kerim, birden fazla mana taşımaktadır. “Kerim’in anlamı yardım edici, affedici, fazilet sahibi, ikramı sonsuz eli açık cömert anlamlarını taşımaktadır. Kur’an-ı Kerim Özbekistan’ın başkenti olan Taşkent’te Eski eserler müzesi diye bilinen metal bir sandık içinde muhafaza edilerek korunmaktadır. Özbekler tarafından Halife Osman’a ait olan, dünyada, el yazması Kur’an’lar içinde en eskisi olduğuna inanılmaktadır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.