Anasayfa Kitap Cevapları
29 Eylül 2023, 22:18 - Mehmet Yazdı

Kur’an-ı Kerim ile ilgili bildiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Kur’an-ı Kerim ile ilgili bildikleriniz Nelerdir?

Sonraki Ödev:  İslam Diniyle İlgili Olduğunu Düşündüğünüz On Kelimeyi Defterinize Yazınız.

Kuranı Kerim

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 31-32-33-34-35-36. Cevapları MEB Yayınları

Kuran-ı Kerim, 610 yılında Ramazan Ayının Kadir Gecesi’nde Nur Dağı’nın Hira Mağarasında son peygamber Hz. Muhammed’e indirilmiş kutsal kitaptır.

Allah, Kuran-ı Kerimden önce de Tevrat, Zebur ve İncil olmak üzere üç tane kutsal kitap indirmiş ancak insanlar kutsal kitabın peygamberi vefat ettiği vakit içeriğinde değişiklikler yapmıştır. İçeriğinde değişiklikler yapılan kitaplar insanlara Yüce Allah ve onun dini hakkında doğruları anlatmayacağı için Kuran-ı Kerim gönderilmiştir. Kuran-ı Kerim surelerden oluşmaktadır. İçeriğinde yer alan surelerde Allah, peygamberler, melekler, şeytan, günah, sevap, haram, helal, Allah – insan ilişki ve insanlar arasındaki ilişkiler hakkında bilgiler verilmiştir. Kuran-ı Kerim bir öğüt verici, uyarıcı ve bilgilendirici bir kitaptır. Allah, gönderdiği üç kutsal kitabın değiştirilmesi üzerine Kuran-ı Kerim’in hiçbir zaman değişmediğini ve değiştirilemeyeceğini söyleyerek kullarını sığınması gereken tek kitabın Kuran-ı Kerim olduğu hakkında uyarmıştır.

Sonraki Ödev:  İslam, Kelime-i Tevhid, Kelime-i Şehadet, İman, İbadet Anlamları
Sonraki Ödev:  Amentü Duası Hakkında Neler Biliyorsunuz? Sorusunu Çevrenizden Beş Kişiye Sorup Aldığınız Cevapları Defterinize Yazınız.
Sonraki Ödev:  Bir Arkadaşınız Size imanın Şartları Nelerdir? Diye Sorsaydı Nasıl Bir Cevap Verirdiniz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap