Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 15:55 - Mehmet Yazdı

Kütüphanelerin Kurulma Amaçları Neler Olabilir?

2. Kütüphanelerin kurulma amaçları neler olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Kütüphanelerin Kurulma Amaçları Neler Olabilir

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 32-33-34-35-36-37 Cevapları MEB Yayınları

Kütüphaneler günümüzün bilgi yuvası olarak ön plana çıkan kurumlardır. Bu kurumlarda kişiler bilgi birikimini artırabilirler.

Kütüphanelerin günümüzdeki en önemli kurulum amacı kişilere eğitim sağlamaktır. Kişiler kütüphanelere giderek felsefe, bilim, psikoloji, hikaye, roman gibi kitapları okuma fırsatına erişirler. Yüzlerce kitabı ilk baskılarıyla günümüzde kütüphanelerde bulabilirsiniz. Engin bilgi birikimine ev sahipliği yapan kütüphaneler günümüzün en önemli bilim yuvalarıdır. Bu yuvalarda kişiler sabahtan- akşama kadar ücretsiz kitap okuyabilirler. Bilgi birikimi bu kurumlarda sınırsızdır. Sınırsız bir bilgi birikimini sizlere ücretsiz olarak sunan bu bilgi yuvaları toplumları aydınlatan ve geliştiren kurumlardır. Bir ülkenin gençleri ne kadar çok kütüphaneye giderse o ülkenin geleceği bilim ile aydınlanır.

Sonraki Ödev:  Çanakkale Savaşı ve Çanakkale Savaşı’nda Mustafa Kemal Atatürk Konulu Bir Araştırma Yapınız!
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.