Anasayfa Kitap Cevapları
14 Mart 2024, 11:51 - Mehmet Yazdı

Çanakkale Savaşı ve Çanakkale Savaşı’nda Mustafa Kemal Atatürk Konulu Bir Araştırma Yapınız!

“Çanakkale Savaşı ve Çanakkale Savaşı’nda Mustafa Kemal Atatürk” konularında yaptığınız araştırma sonucu edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.

Çanakkale Savaşı ve Çanakkale Savaşı’nda Mustafa Kemal Atatürk Konulu Bir Araştırma Yapınız!

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 32-33-34-35-36-37 Cevapları MEB Yayınları

Atatürk’ün askeri kariyerini ön plana çıkaran ve askeri kariyerinde dönüm noktası olan savaşın ismi Çanakkale Savaşıdır.

Mustafa Kemal’i Mustafa Kemal yapan savaşın ismidir Çanakkale Savaşı! Çanakkale Savaşı Atatürk’ün askeri kariyerinde dönüm noktası olarak bir savaş olarak biliniyor. Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale Savaşında Anafartalar ve Conkbayırı burçlarında savaşmıştır. Aynı zamanda Arıburnu cephesinde de Mustafa Kemal savaştı. Çanakkale savaşında tam kalbinin üstünde taşıdığı saate kurşun isabet etmiş, saat parçalanmıştır. Eğer ki o saat Mustafa Kemal’in kalbinde olmasaydı Mustafa Kemal hiçbir zaman Atatürk olamayacaktı. Mustafa Kemal’in söylemiş olduğu ‘’Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum’’ sözü de Çanakkale Savaşında söylenmiş bir sözdür. Atatürk’ü Atatürk yapan Çanakkale Şehri Mustafa Kemal’le özdeşleşmiş bir şehirdir.

Sonraki Ödev:  Kütüphanelerin Kurulma Amaçları Neler Olabilir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap