Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 3:35 - Mehmet Yazdı

Mezar Başlarına Dikilen Balbalların Orta Asya’dan Anadolu’ya Kadar Uzanması Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz? 

Mezar başlarına dikilen balbalların Orta Asya’dan Anadolu’ya kadar uzanması hakkında bilgi.

Sonraki Ödev:  Orhun Yazıtlarının Türk Tarihi Açısından Önemi Nedir? Açıklayınız.

Mezar Başlarına Dikilen Balbalların Orta Asya’dan Anadolu’ya Kadar Uzanması Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz 

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 55-56-57-58-59-60. Cevapları MEB Yayınları

Mezar başlarına dikilen balballar ölen kişi hakkında bilgi almamızı sağlayan ve ölümden sonra hayata inanılan sistemler arasında yer almaktadır.

Bu açıdan da sürekli olarak mezar taşlarının baş kısmına dikilen balballar oldukça fazla kişi için kullanılmıştır. Bu şekilde onların diğer hayatlarında daha huzurlu yaşayacaklarına inanılmıştır. Bu sistemden ötürü herkes tarafından onaylanmış ve sonra tüm Anadolu’ya bu sistem yayılmaya başlanmıştır. Herkes tarafından ilgiyle karşılanmıştır. Bu açıdan da balballar genellikle tüm orta Asya da karşımıza çıkacak mezar taşı örnekleri arasında yer almaktadır. Mezar taşlarının başlarına dikilerek daha güzel ve iyi bir şekilde ruhlarının yaşadığına inanılırdı.

Sonraki Ödev:  Kut Anlayışının Devlet Yönetimine Etkisi Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.