Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:25 - Mehmet Yazdı

Okulunuzda Hangi Eğitsel ve Sosyal Etkinlikler Yapılıyor?

Okulunuzda Hangi Eğitsel ve Sosyal Etkinlikler Yapılıyor? Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  Bugüne Kadar Okulunuzda Hangi Eğitsel ve Sosyal Etkinliklere Katıldınız?

Okulunuzda Hangi Eğitsel ve Sosyal Etkinlikler Yapılıyor

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 163-164-165-166. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Okullarda yapılmakta olan sosyal ve eğitsel faaliyetler genellikle geziler, eğitim amacıyla yapılan seminerler, gidilen fuarlar, tarihi ve kültürel geziler, eğlenceye yönelik olan aktiviteler, sportif aktiviteler, çocuk esirgeme kurumlarına yapılan ziyaretler, sınıf piknikleri gibi etkinliklerdir.

Hem eğitsel hem de sosyal yönden öğrencilere katkısı bulunan ve gelişimlerine olumlu etki eden bu faaliyetlerin her birinin amacı bulunmaktadır. Öğrencilerin bireysel olarak geliştirilmesi, sosyal olarak geliştirilmesi ve duyarlı olması, öğrencilerin yeteneklerin, keşfetmesi, öğrencilerin bağımsız olmayı öğrenip özgür şekilde kendilerini ifade edebilmeleri gibi faydaları bulunmaktadır. Bu etkinlikler sayesinde öğrenciler sosyalleşmeyi ve bu sayede çevreye karşı daha uyumlu olmayı öğrenebilmektedirler.

Sonraki Ödev:  Okulunuzda Okuma Çemberi Topluluğu Kurarak Faaliyette Bulunmak İster Misiniz? Neden?
Sonraki Ödev:  Kardeş Okul Uygulaması Öğrencilerde Hangi Değerlerin ve Becerilerin Gelişmesine Yardımcı Olabilir? Neden?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.