Anasayfa Kitap Cevapları
22 Kasım 2022, 0:50 - Mehmet Yazdı

Paylaşmanın faydaları nelerdir?

Paylaşmanın faydaları nelerdir? Paylaşmak neden önemlidir ?

 

Paylaşmanın faydaları nelerdir?

Paylaşmak iki insanın bir birine yapabileceği en güzel eylemdir. Bir insana elinde ki bir şeyi vermek onunla ortak kullanmak iki insan arasında ki ilişkiyi güçlendirir. Paylaşmak bir toplumda yardımlaşma ve dayanışma duygusunuda arttırır.

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 99-100-101-102-103-104. Cevapları MEB Yayınları

Paylaşmanın faydalarını burada biraz bahsetmek gerekirse paylaşmak en güzel duyguların adıdır. İhtiyaç sahibine elimizde bulunan bir ürünü, gıdayı, elbiseyi veya her hangi bir şeyi vermek onunla yarı yarıya kullanmak hem karşımızda ki kişiyi mutlu eder hemde bizim vicdanımızı rahatlatır.

İnsanlar paylaşmanın önemini her zaman anlamalı ve farkında olmalıdır. Elimizde ki bir şeyi ihtiyacı olan imkanı olmayan birisi ile paylaşmak dünyanın en güzel olayıdır.

Burada da ikinci bir yazımızı bulabilirsiniz.

Sonraki Ödev:  Komşuluk ilişkileri neden önemlidir?

Paylaşmanın faydaları neler olabilir?

Paylaşmak hem bireysel hem de toplumsal açıdan güzel sonuçlar doğuran insani bir eylem türü olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanların birbirlerine karşı yapabilecek en saf eylemlerden biri belki de paylaşmaktır. Paylaşmak, bir karşılık beklemeden bir kimsenin elinde bulundurduğu bir eşyayı, malı, gıdayı vb. başkasına vermesi ya da ortaklaşa kullanması olarak tanımlanabilir. Bireysel bağlamda bakıldığında paylaşmak insanlar arasındaki sevgi bağını ve dolayısıyla ilişkiyi güçlendirmektedir. Tıpkı bireysel bağlamda olduğu gibi toplumsal açıdan bakıldığında da paylaşmak sevgi ve saygı bağını artıran, kaynaşma ve dayanışmayı sağlayan bir rol üstlenmektedir. Aynı zamanda paylaşmak insanlar arasındaki eşitsizliğin ortadan kaldırılmasına yardımcı olarak daha güçlü toplumun yapı taşıdır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.