Anasayfa Kitap Cevapları
30 Nisan 2023, 1:31 - Mehmet Yazdı

Allah’ın Vahiy Göndermesinin İnsanlara Ne Gibi Faydaları Olmuştur? Örnekler Vererek Açıklayınız.

Allah’ın (c.c.) vahiy göndermesinin insanlara ne gibi faydaları olmuştur? Örnekler vererek açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Peygamberlerin ne gibi görevleri vardır? Bilgi veriniz.

Allah’ın vahiy göndermesinin insanlara ne gibi faydaları olmuştur Örnekler vererek açıklayınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 27-28-29-30. Cevapları FCM Yayıncılık

Allah’ın vahiy göndermesiyle beraber insanların bazı durumlarda nasıl davranmaları gerektiği yönünde vahiyler yol gösterici olmuşlardır. İnsanları doğru yolu iletmek, neye yakın ya da neye uzak durulması gerektiğini bilmelerini sağlamak amacıyla vahiy gönderilmiştir. Her vahiy indirildiği zamanlarda sergilenen davranışların yanlış olduğunu ve doğrusunun nasıl olması gerektiğini iletmiştir.

Allah’ın tek ve de ebedi varlığını ispatlamak, iyilik yapmak ve dürüst olmak gibi insanlara birçok faydası olmuştur. Vahiy insanlar için dünyada nasıl yaşanması gerektiğini gösteren en iyi eğitmen olmuştur. Bu yüzden vahiyler Allah’ın mesajlarını kullarına iletirken toplumda yaşanan sorunları da çözmeye çalışmıştır. İnsanlar da daha güzel, ahlaklı ve dürüst bir hayat yaşamak adına vahiylere önem vermiştir.

Sonraki Ödev:  Hz. Adem’in Hayatını Kısaca Özetleyiniz.
Sonraki Ödev:  Peygamber ve Vahiy Kavramları Ne Anlama Gelmektedir? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.