Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 20:17 - Mehmet Yazdı

Peygamberimiz İle Mekkeli Müslümanlar Niçin Medine’ye Göç Etmiş Olabilirler?

Peygamberimiz (s.a.v.) ile Mekkeli Müslümanlar niçin Medine’ye göç etmiş olabilirler?

Peygamberimiz İle Mekkeli Müslümanlar Niçin Medine’ye Göç Etmiş Olabilirler

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 83-85. Cevapları FCM Yayıncılık

Mekke’nin İslamofobik müşrikleri, Hz. Bu nedenle Mekke’de İslam’ı yaşamak ve yaymak imkansız hale geldi. Medine Müslümanlarının daveti üzerine, Yüce Allah’ın (Subhana wataarah), Müslümanların ve Mekke Peygamberinin izniyle. Muhammed Medine’ye hicret etmek zorunda kaldı.

Hicret, Hz.Muhammed (as) ve diğer Müslümanların zulmü hafifletmek için MS 622’de Mekke’den Medine’ye hicret etmeleri için verdiği isim. Bu göç sonucunda Medine Antlaşması ile Medine’de Medine şehir devleti kurulmuştur. Şimdi İslam milletleri olarak sınıflandırılan devletlerin ilk kabul edileniydi.İkinci Akabe Beyati’nden sonra Müslümanların sığınabilecekleri bir yere yerleşeceklerini öğrenince zulümleri iyice yoğunlaştı. Müslümanlar bu dayanılmaz işkenceden dolayı Mekke’de oturamadılar, bu yüzden durumu Peygamber’e anlattılar ve hicret için izin istediler.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.