Anasayfa Kitap Cevapları
1 Mayıs 2023, 19:50 - Zülal Güneş Yazdı

Risalet, Nübüvvet, Rahmet, Hâtemü’l-enbiyâ Kavramlarının Anlamlarını Araştırınız

Risalet, Nübüvvet, Rahmet, Hâtemü’l-enbiyâ Kelimelerinin Anlamları Nelerdir?

Risalet, Nübüvvet, Rahmet, Hâtemü’l-enbiyâ Kavramlarının Anlamlarını Araştırınız

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 81. Cevapları GÜN Yayınları

Risalet Nebi kelimesinin yol ve rütbe anlamları da vardır. Risalet ise mesaj ve sözü Taşıyan elçilik sefaret anlamında kullanılır her iki kavramda asıl unsuru Allah’ın vahiy yoluyla öğrettiği bilgileri ve onun emirlerini insanlara ulaştırıp ilahi elçilik görevini yapmaya teşkil eder.

Nübüvvet ise peygamberlik anlamına gelen bir terimdir. Bu terim özellikle İslami açıdan Hz Muhammed’e anlatan bir söz olarak öne çıkmaktadır. Rahmet kelimesi ise tanrının acıması bağışlaması yardım anlamına gelmektedir. Hetamü’l Enbiya tamlaması son peygamber nebilere sunucusu anlamına gelir son peygamber olan Hz Muhammed’i anlatmaktadır. Bu anlamda da Hz muhabbetin ve Allah’ın emirlerini anlatan kelimeler olduğunu öğrenmekteyiz. Bu kelimeler dinimizle alakalı olan kelimeleri içermektedir.

Sonraki Ödev:  Hz. Muhammed’in İnsanlığa Rahmet Olması Ne Demektir? Araştırınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.