Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:46 - Mehmet Yazdı

Saygı Göstermenin Aile ve Topluma Sağladığı Katkılarla İlgili Araştırma

Saygı Göstermenin Aile ve Topluma Sağladığı Katkılarla İlgili Araştırma Sonucunda Elde Ettiklerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Sonraki Ödev:  Büyüklere Saygıyı Anlatan Atasözü ve Özlü Sözleri Araştırıp Yazınız.

Saygı Göstermenin Aile ve Topluma Sağladığı Katkılarla İlgili Araştırma

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 192-193-194-195-196-197-198 Cevapları Anıttepe Yayınları

Saygı ve sevgi bir aile ortamında var olması gereken temel bileşenlerden biridir. Saygılı bir insan sadece aile içinde değil bu saygıyı aile dışında da rahatlıkla gösterir.

Saygısı olmayan bir kişi ise bunu küçük bir çocuğa bile göstermez. Bunlar kişinin topluma ve bireye karşı sunmuş olduğu saygıdan gelir. Saygısı olmayan bir kişi karşı taraftan da saygı görmez. Bu yüzden toplum içinde saygıya önemli bir şekilde yer verilir. Eğer saygı olmazsa toplum içinde kargaşa da çok sık yaşanır. Yani toplum bir kavgaya ve kargaşa içine sürüklenir. Tüm bunlar saygının olmamasından ileri gelir. Bu yüzden saygı bir toplumda olması gereken şeylerin başında gelir.

Sonraki Ödev:  Saygı Duyuyorum Çünkü… İle Başlayan Cümle Kurunuz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.