Anasayfa Kitap Cevapları
10 Ekim 2023, 21:51 - Zülal Güneş Yazdı

Kelebek, Galapagos Kaplumbağası, Fil ve Sekoya Ağacının Yaşam Sürelerinin Ne Kadar Olduğu İle İlgili Bir Araştırma Yapınız.

Kelebek, Galapagos Kaplumbağası, Fil ve Sekoya Ağacının Yaşam Süreleri Hakkında Bilgi Veriniz.

Sonraki Ödev:  Kader, Kaza ve Tevekkül Kavramlarıyla İlgili Deyim ve Atasözleri Bularak Defterinize Yazınız.

Kelebek, Galapagos Kaplumbağası, Fil ve Sekoya Ağacının Yaşam Sürelerinin Ne Kadar Olduğu İle İlgili Bir Araştırma Yapınız.

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 11-12-13-14-15-16-17-18-19-20. Cevapları MEB Yayınları

Kelebeğin ortalama ömrü sanıldığı gibi bir gün değildir. Ortalama 15-19 gün yaşarlar. Tırtıl olarak dünyaya gelip, kelebeğe evrilirler.

Galapagos Kaplumbağasının yaşam süresi 170 yıla kadar çıktığı görülmüştür. Uzun ömürlü canlılar kategorisinde sayabiliriz. Doğal bir koruma kalkanı, zırhı görevi taşıyan bu canlının kabukları onu diğer yırtıcılardan korumaktadır.

Afrika filleri ortalama 60-70 yıl kadar süren uzun bir yaşam süreleri vardır. Asya filleri de  50 yıla kadar yaşayabilir. Fillerin iri cüsseleri güçlü yapıları ve devasa gövdeleri ile diğer yırtıcıların saldırılarından kendilerini korumaktadırlar.

Sekoya ağacı hayatta kalma süresi 3000 yılı aşabilir. 80 metre uzunluğa ulaşabilirler. Gövdeleri de bu uzunluğu taşıyacak orantıda kalınlığa sahiptir.

Sonraki Ödev:  İnsanı Diğer Canlılardan Farklı Kılan Özellikler Nelerdir? Aile Büyüklerinize Sorarak Defterinize Yazınız
Sonraki Ödev:  Çevrenizi Gözlemleyerek Allah’ın Yaratmasındaki Ölçü ve Düzenle İlgili Örnekler Bulunuz.
Sonraki Ödev:  Ne Yapayım Kaderim Böyleymiş!, Kader Mahkûmuyuz Elden Ne Gelir?, Kader Utansın! Sözleri
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap