Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 1:57 - Mehmet Yazdı

Siz de Geçmişte Var Olan Ancak Günümüzde Önemini Yitiren Mesleklere Örnekler Veriniz?

Siz de Geçmişte Var Olan Ancak Günümüzde Önemini Yitiren Mesleklere Örnekler

Siz De Geçmişte Var Olan Ancak Günümüzde Önemini Yitiren Mesleklere Örnekler Veriniz

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 123-124-125-126. Cevapları MEB Yayınları

Bu alanda tarihi eşya satıcıları örnek verilebilir. Çünkü bugün onlara antikacı denir. Ancak geçmişte bu durum daha çok rağbet görüyordu. Bunun dışında sandık yapan ustalar geçmişte çok fazla vardı. Özellikle kişiye özel olan sandıklar yapılırdı. Ancak şimdi fabrikadan çıkışlı olan sandıklar kullanılmaya başlandı. Yani bir mobilyacılık alanı gelişti. Halbuki geçmişte böyle bir şey yoktu. Sadece sandık üreten sandıkçılar vardı.

Bunun dışında nakış yapan nakışçılar da geçmişte çok fazla vardı. Neredeyse her ilde bu kişilere rastlamak mümkündü. Ancak şimdi nakış kullanan kişi sayısında da önemli ölçüde azalma oldu. Bu durum ise doğrudan nakışçıların sayısında azalmaya gitti.

Sonraki Ödev:  Yaşadığınız Yerde Yapılan Ekonomik Faaliyetlerle İlgili Meslekleri Araştırarak Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.