Anasayfa Kitap Cevapları
3 Mart 2024, 1:13 - Mehmet Yazdı

Günümüzde insanların dinî, etnik ve mezhep ayrımı yapmadan bir arada barış ve huzur içinde yaşaması için gerekli olan hususlar nelerdir?

Günümüzde insanların dinî, etnik ve mezhep ayrımı yapmadan bir arada barış ve huzur içinde yaşaması için gerekli olan hususlar nelerdir? Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  Anne, Otizmli Çocuklara Karşı Gösterilen Hangi Davranışlardan Rahatsız Olmaktadır? Söyleyiniz.

Günümüzde insanların dinî, etnik ve mezhep ayrımı yapmadan bir arada barış ve huzur içinde yaşaması için gerekli olan hususlar nelerdir

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 27-28-29-30-31-32 Cevapları MEB Yayınları

Günümüz dünyası içerisinde bireylerin din ayrımı yapmadan bir arada huzurlu bir şekilde yaşamalarının ilk sebebi birbirlerine saygı duymaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Durumun böyle olmasının en başında bireylerin birbirlerine duymakta olduğu saygı sayılabilmektedir. Buna ek olarak bir bütün içerisinde barış ve huzurlu bir şekilde yaşamak bireylerin sahip olduğu hoşgörüye ve anlayışa dayanmaktadır. Bunun yanı sıra her bireyin kendi tercihi mevcuttur. Bir arada huzurlu bir şekilde yaşam sürdüren bireyler de bunu çok iyi bilmektedir. Bu nedenle birlikte birbirlerine karşı anlayışlı davranmaktadır.

Sonraki Ödev:  Yaşadığınız Çevrede Özel Gereksinimi Olan Bireyler Var Mıdır? Bu Bireylere Karşı Nasıl Davranmamız Gerektiğini Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap