Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 20:24 - Mehmet Yazdı

Sizce Atatürk’ün kişilik özelliklerinden hangisi ya da hangileri onu başarılı bir lider yapmış olabilir?

Sizce Atatürk’ün kişilik özelliklerinden hangisi ya da hangileri onu başarılı bir lider yapmış olabilir? Anlatınız.

Sonraki Ödev:  Atatürk’ün Kişilik Özellikleri Hakkında Bildiklerinizi Anlatınız.

Atatürk’ün Kişilik Özellikleri Hakkında Bildiklerinizi Anlatınız.

Atatürk’ün bir çok özelliği bulunmaktadır. Hangi özellikleri onu başarılı bir lider yapmıştır sorunu hadi gelin cevaplayalım.

İleri görüşlü olması, bu özelliği ile bir çok zafer kazanmıştır ve düşmanların nereden çıkacaklarını hep doğru tahmin ederek zaferler kazanmıştır. Mantıklı olması, devlet uygulamalarında, politikalarında hep doğruyu ve mantıklı olanı yapması ve savunması onu başarılı bir lider yapmıştır. Bir diğer özelliği ise vatanseverliğidir, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı kazanması adına gece gündüz demeden çalışmıştır ve milli mücadeleye bizzat kendisi katılmıştır. Bunun gibi özellikleri Atatürk’ü lider yapmıştır.

Sonraki Ödev:  Atatürk İle İlgili Yazılı ve Görsel Medyadan Yararlanarak Bir Haber Metni Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.