Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 15:58 - Mehmet Yazdı

Önemli buluşlar yapmış Türk-İslam bilginleri ile ilgili bir araştırma yapınız.

Önemli buluşlar yapmış Türk-İslam bilginleri hakkında yaptığınız araştırma sonucu elde ettiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.

Önemli buluşlar yapmış Türk-İslam bilginleri ile ilgili bir araştırma yapınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 64-65-66-67 Cevapları MEB Yayınları

Müslüman- Türk alimler, tıp ve kimya da dahil olmak üzere birçok akademik disipline önemli katkılarda bulundular.

Cebir, trigonometri, jeodezi ve haritacılık geliştirdiler. Ayrıca Türk bilginleri üniversiteler, , hastaneler ve kütüphaneler kurdular. En ünlü bilginlerden bazıları İbn Sina (aka Avicenna), Al-Ghazali ve İbn Rüşdi’dir. Bu adamların her biri, icatları ve keşifleriyle tıpta ve diğer çalışma alanlarında devrim yarattı. Müslüman alimler, dini katkılarının yanı sıra dini inançları aracılığıyla da topluma büyük katkıda bulundular. Türk bilginler arasında Hazarfen Ahmet Çelebi ve Lagari Hasan Çelebi gibi isimlerde önemli bir yere sahip oldu. Bu isimler ilk uçuş denemeleri gerçekleştirdiler.

Sonraki Ödev:  Mehmet Akif Ersoyun Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı Yazdırmasın!
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.