Anasayfa Kitap Cevapları
1 Mayıs 2023, 20:10 - Zülal Güneş Yazdı

Sizce İnsan Çocukluk, Gençlik ve Yaşlılık Gibi Hayatının Çeşitli Dönemlerinde Aynı Şeyleri Mi Düşünür?

İnsanlar Her Konuda Aynı Şeyi Düşünebilir Mi? Niçin?

Sizce İnsan Çocukluk, Gençlik ve Yaşlılık Gibi Hayatının Çeşitli Dönemlerinde Aynı Şeyleri Mi Düşünür İnsanlar Her Konuda Aynı Şeyi Düşünebilir Mi Niçin

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 100-101-102. Cevapları GÜN Yayınları

Hayır. İnsan çocukluk, gençlik ve yaşlılık dönemlerinde aynı şeyleri düşünmez. Yaş ve yaşam şartları  değiştikçe düşüncelerde de değişiklikler meydana gelir.

Hayat biçimi sürekli değişen bir olgu olduğu için insanların hayata bakış açıları da devamlı olarak değişiklik gösterebilir. İnsanlar çocukken çok basit düşünürken, büyüdüklerinde olayların derinliğine inebilir ve bir konu hakkındaki düşünceleri değişebilir. Söz konusu düşünceler olduğunda hiçbir şey sabit kalmaz ve yerinde saymaz. Ancak bazı dönemlerde kişiler önceki düşüncelerini devam ettirebilir. Bu tür durumlar insanların hayata karşı bakış açılarından ve yaşamlarındaki değişikliklerden dolayı meydana gelir. Genel anlamda insanların düşünceleri değişse de aynı kaldığı noktaların da olması elbette söz konusu olacaktır.

Sonraki Ödev:  Sizce Günümüzde Dinî Konularda Farklı Düşünce ve Anlayışların Ortaya Çıkmasının Başka Ne Gibi Sebepleri Olabilir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap