Anasayfa Kitap Cevapları
24 Ocak 2022, 3:36 - Mehmet Yazdı

Sokak hayvanlarına yardım etmek neden önemlidir?

Sokak hayvanlarına yardım etmek neden önemlidir? Kısaca bilgi veriniz

Sokak hayvanlarına yardım etmek neden önemlidir?

Sokak hayvanları sokaklarda doğup büyüyen ve hayata sokaklarda tutunmaya çalışan hayvanlardır. Sokak hayvanları daha çok kedi ve köpeklerden oluşur. Sokak hayvanlarına her zaman yardım etmeliyiz. Sokak hayvanları kimselerden yardım isteyemez, kimseye acıktım veya susadım diyemeyeceği için onlara bizlerin yardım etmesi gerekmektedir.

Sokak hayvanları sıcak yaz günlerinde çok susarlar. Sokak hayvanları yararlansın diye kapımızın önüne mutlaka bir kap su koymalıyız. Kendimizi onların yerine koymalı ve hayatın onlar için ne kadar zor olduğunu düşünmemiz lazım. Sokak hayvanları yaz gününün dışında soğuk kış günlerinde de üşürler. Onlara her zaman yardım etmeliyiz. Hayvan sevgisini küçük yaşta kazanmalıyız. Hayvanlar bizler gibi konuşup dertlerini anlatamaz. Bu yüzden her zaman sokak hayvanlarına destek olmalıyız.

Sonraki Ödev:  Kanın Hareketini Vücudumuzda Fark Edebilir Miyiz

 

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.