Anasayfa Kitap Cevapları
11 Haziran 2023, 14:14 - Mehmet Yazdı

Nesli Tükenmekte Olan Canlıları Korumak İçin Neler Yapılabilir?

Nesli Tükenmekte Olan Canlıları Korumak İçin Neler Yapılabilir? Kısaca Yazınız

nesli tükenmekte olan hayvanlar

İnsanlar kendi çıkarları için her gün binlerce hayvanı öldürüyor veya sakat bırakıyor. Örnek vermek gerekirse bir yılanın, bir aslanın veya zebranın derileri için canlarına kıyılıyor. Afrika’da yaşayan milyonlarca hayvan türü günümüzde nesli tükenmektedir.

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 166-168-169 Cevapları MEB Yayınları

Bunların sorumlusu sadece insanlardır. Doğal dengeyi bozarak hayvanların yaşam alanlarını elinden alan ve onları kendi çıkarları için yok edende tam olarak biz insanlarız.

Nesli tükenmekte olan bir çok canlı için av yasağı getirilebilir. Dünya genelinde alınabilecek bir ortak karar ile hayvanların öldürülmesine ve sakat bırakılmasının önüne geçebiliriz. Bir diğer yapabileceğimiz konu ise insanları bilinçlendirmektir. İnsanları küçük yaştan itibaren bu konularda eğitmeli ve bilgilendirmeliyiz.

Çocuklara hayvan sevgisi aşılamalı ve onları onlara zarar verecek şekilde büyütmemeliyiz. Hayvanların yavaş yavaş sonlarının gelmesi biz insanların da sayılı günlerinin kalmasına sebep olacaktır. Doğal dengeyi bozmak bizlerin hayatlarını ve düzenini de aynı şekilde bozacaktır.

 

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.