Anasayfa Kitap Cevapları
10 Ekim 2022, 1:16 - Salih Yazdı

“Tarihimizde Milli Birlik ve Beraberliğimizi Yansıtan Olaylar” İle İlgili Araştırma Yapınız.

Tarihimizde millî birlik ve beraberliğimizi yansıtan olaylar.

Sonraki Ödev:  Kendinizi Sığırtmaç Mustafa’nın Öyküsü metnindeki kahramanın yerine koyarak Atatürk'e bir mektup yazınız.

Tarihimizde Milli Birlik ve Beraberliğimizi Yansıtan Olaylar İle İlgili Araştırma Yapınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 52-56-57-58-59. Sayfa MEB Yayınları

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Vefatı

Ülkemizin kurtarılmasında liderlik görevini üstlenen ve bu liderlik vasıfları altında Türk Devleti’ni bir araya toplayan Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938 tarihinde vefat etmesi üzerine Türk Milleti yasa boğulmuştur.

Büyük Erzincan Depremi

27 Aralık 1939 tarihinde gerçekleşen, 33 bin kişinin hayatını kaybettiği, 100 bin kişinin yara aldığı ve 116 bin binanın da hasar gördüğü depremin ardından, Türk Devleti yine tek yürek olarak Erzincan’a yardımlarını iletmiştir. Hatta bu depremde mahkumlar bile depremzedelere destek amacıyla serbest bırakılmış ve cezaevinden salınan mahkumlar, yüzlerce kişinin hayatını kurtardıktan sonra tekrar cezaevine teslim olmuşlardır.

Sonraki Ödev:  Toplumların Geleceğinde Çocukların Nasıl Bir Yere Sahip Olduğunu Nedenleriyle Anlatınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.