Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 14:11 - Salih Yazdı

Toplumların Geleceğinde Çocukların Nasıl Bir Yere Sahip Olduğunu Nedenleriyle Anlatınız.

Toplumların geleceğinde çocukların nasıl bir yere sahip olduğunu anlatınız.

Sonraki Ödev:  Kendinizi Sığırtmaç Mustafa’nın Öyküsü metnindeki kahramanın yerine koyarak Atatürk'e bir mektup yazınız.

Toplumların Geleceğinde Çocukların Nasıl Bir Yere Sahip Olduğunu Nedenleriyle Anlatınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 52-56-57-58-59. Sayfa MEB Yayınları

Bugünün çocukları demek, aslında yarının yetişkinleri demektir. Toplumun gelecek zamandaki istikbali, özellikleri ve sahip oldukları, bugünün çocuklarının nasıl yetiştirildiğine bağlı olarak oluşmaktadır.

Dünyaya hatta özellikle gelişmiş ülkelere baktığımızda, çocuklar gelişmiş ülkeler için çok değerli bir konumda; hatta onların eğitim hayatı ve karakter gelişimi için büyük çaba ve astronomik yatırımlar yapılmaktadır. Gelecekteki toplumun iyiliği ve değeri, aslında çocuğun ne kadar iyi bir eğitim gördüğüne ve ne kadar iyi yetiştirildiğine bağlıdır. Hayatın temellerini eğitime adayan ülkeler, geleceğin teknolojilerini ve yeni icatlarını üretecek fikirleri, çocukluktan beri yetiştirmektedir. Bugün toplumu sırtlayan tüm insanlar yarın yaşlandığında yerlerine bugünün çocukları geçecektir.

Sonraki Ödev:  Tarihimizde Milli Birlik ve Beraberliğimizi Yansıtan Olaylar İle İlgili Araştırma Yapınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.