Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 21:30 - Mehmet Yazdı

Toplum İçinde İnsanlar Ne Gibi Kurallara Dikkat Ederler?

Toplum içinde insanlar ne gibi kurallara dikkat ederler? Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  Evinizde Ailenizle Birlikte Yemek Yerken Sofrada Nelere Dikkat Edersiniz?

Toplum İçinde İnsanlar Ne Gibi Kurallara Dikkat Ederler

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 59-60-61-62-63-64. Cevapları MEB Yayınları

İnsanlar diğer insanlar ile birlikte bir toplum içerisinde yaşarken, birtakım toplum kurallarına uygun hareket etmeleri gerekir. Toplum içerisinde uymakla yükümlü olduğumuz, gelenek, örf ve adetler ile zaman içinde şekillenen yazılı olmayan bu kurallar, ahlak ve görgü kuralları olarak da adlandırılabilir.

Toplum içinde insanlar birbirine karşı anlayışlı ve hoşgörülü davranmak durumundadır. Tanıdığımız veya tanımadığımız insanlara toplum içerisinde küçük düşürücü sözler söylememeli, onları kırmamalı ve nazik davranmalıyız. Aynı zamanda toplum içinde diğer insanları rahatsız edecek, genel ahlak ve toplum düzenine aykırı davranışlarda bulunmamak gerekir. İnsanlar ne kadar sinirli veya üzgün olurlarsa olsunlar gerek trafikte gerekse toplumun her alanında insanlara karşı kibar ve anlayışlı davranmaları gerekir.

Sonraki Ödev:  Birbirimize Niçin Selam Veririz?
Sonraki Ödev:  Arkadaşlarınızla selamlaşırken hangi ifadeleri kullanıyorsunuz?
Sonraki Ödev:  Adap, Nezaket, Selam Anlamları
Sonraki Ödev:  Bir Nezaket Kuralı Söyler Misiniz 5 Tane
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.