Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 2:05 - Mehmet Yazdı

Ülkemizde Ulaşım Teknolojisini Geliştirmek İçin Başka Neler Yapılabilir? Tartışınız.

Ülkemizde Ulaşım Teknolojisini Geliştirmek İçin Başka Neler Yapılabilir?

Ülkemizde Ulaşım Teknolojisini Geliştirmek İçin Başka Neler Yapılabilir Tartışınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 174-175-176. Cevapları MEB Yayınları

Ülkemizde ulaşım teknolojisi her geçen gün daha da geliştirilmektedir. Hem doğaya hem de cebimize faydalı olacak elektrikli arabaların, trenlerin ve uçakların üretilmesi için yatırım yapılmalıdır.

Ulaşım teknolojisi havada, karada, demir yollarında ve denizde olmak üzere sürekli gelişim göstermektedir. Özellikle de Avrupa yakasını Asya yakasına bağlayan İstanbul’da ulaşım teknolojisinin gelişmiş olması ülkemizin işine yaracaktır.

Üç tarafı denizle kaplı ülkemizde ticari limanlar kurulması da çok önemlidir. Ayrıca toplu taşımada entegre sistemler kurularak ülkemizdeki ulaşım teknolojisini geliştirmek mümkündür. Benzinli araç yerine elektrikli araçlar kullanılmalıdır bu sayede enerji sarfiyatı da ve çevre kirliliği de azaltılmış olacaktır.

Sonraki Ödev:  Meyvelerin ve Sebzelerin Hava Yoluyla Taşınmasının İhracatımıza Katkısı Ne Olacaktır? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.