Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 20:32 - Mehmet Yazdı

Ulaşım Alanında Yaşanan Gelişmeler Başka Hangi Alanlardaki Gelişmelere Yol Açmıştır? Açıklayınız.

Ulaşım Alanında Yaşanan Gelişmeler Başka Hangi Alanlardaki Gelişmelere Yol Açmıştır?

Sonraki Ödev:  Telgrafın Osmanlı Devleti’nde Kullanılması Sosyal ve Ekonomik Hayatı Nasıl Etkilemiştir? Düşüncelerinizi Açıklayınız

Ulaşım Alanında Yaşanan Gelişmeler Başka Hangi Alanlardaki Gelişmelere Yol Açmıştır

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 75-76-77-78-79. Cevapları MEB Yayınları

Ulaşım alanında yaşanmış gelişimler sayesinde ekonomik kalkınma ve yükselme sağlanmıştır. Ayrıca 1934 yılında kabul edilmiş yasa ile birlikte, demir ve kara yollarının yapımı hızlandırılarak yurdun her tarafına ulaşım imkanı sağlanmış oldu. Yeni yolların inşası yapılarak kara yollarında genişleme sağlandı.

Ulaşım alanında yaşanan gelişmeler ile birlikte ülkenin otomotiv sanayisi gelişmiş oldu ve otoyolların inşasına başlanıldı. Türkiye’nin ilk yerli arabası olan Devrim arabası üretildi. Devlet ulaşımı millileştirmek için başka ülkelerin elinde bulunan ulaşım ticaretini satın alarak devletin kalkınması için büyük ve önemli bir adım atmış oldu. Ayrıca şehirler birbirine bağlandığı için ulaşım da hızlanmış oldu ve savaşlar yüzünden yıkılmış köprüler demir yollarının döşenmesi ile birlikte tekrar yapılmış oldu.

Sonraki Ödev:  Osmanlı Devleti'nde Matbaanın Kurulmasının, Sadece Bilimsel Eserlerin Basılması Koşuluyla Kabul Edilmesinin Sebepleri Neler Olabilir?
Sonraki Ödev:  Osmanlı Devleti’nde Çıkarılan Gazete ve Dergilerin Toplum Hayatına Katkısı Nelerdir? Açıklayınız
Sonraki Ödev:  Osmanlı Devleti’nin Her Alanda Yenilikler Yapmaya İhtiyaç Duymasının Sebepleri Neler Olabilir? Açıklayınız
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap