Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 14:51 - Mehmet Yazdı

Uzun Süre Yıkanmadığımızda İnsanlarla İlişkilerimizde Ne Gibi Sorunlar Yaşarız?

Uzun Süre Yıkanmadığımızda İnsanlarla İlişkilerimizde Ne Gibi Sorunlar Yaşarız? Açıklayınız.

Uzun Süre Yıkanmadığımızda İnsanlarla İlişkilerimizde Ne Gibi Sorunlar Yaşarız

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 110-111-112 Cevapları MEB Yayınları

Eğer uzun süre yıkamazsınız ter korkarsınız ve giysiniz kirli görünür. İnsanlar size yaklaşmak istemez ve korktuğunuz için rahatsızlık duyar. Toplumda yıkamayan insan ter koktuğu için hoş karşılanmaz ve gözler kişinin üzerinde olur. Kimse yanına yaklaştırmaz ve dışlanmış gibi olur.

Bu gibi durumlar yaşamamak için kişisel temizliğe dikkat edilmelidir. Toplum içerisinde bakımsız ve dağınık saçlar, uzun sakallar, uzun ve kirli tırnaklar hiç hoş karşılanmaz. Uzun süre yıkanmadığınızda ise pis ve ter korkarsınız. Bu oldukça rahatsız edici bir durumdur. Çevrenizde hiç kimse sizi istemez. İnsanlar sizinle konuşmaz. Eğer konuşursa hakaret edici veya kırıcı şekilde konuşabilir. Bu yüzden gün aşırı banyo yaparak temiz kokmaya ve temiz giysiler giymeye özen gösterilmelidir.

Sonraki Ödev:  Aslan Yattığı Yerden Belli Olur. Atasözünden Ne Anlıyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.