Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 16:32 - Mehmet Yazdı

Zaman ile ilgili Atasözleri ve Deyimler Araştırınız.

Zaman ile ilgili atasözlerimizi ve deyimlerimizi araştırınız.

Zaman ile ilgili Atasözleri ve Deyimler

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 74-80-81-82-83 Cevapları MEB Yayınları

Sakla zamanı gelir zamanı atasözü günümüzde en çok kullanılan ata sözlerinden birisi konumundadır. Son günlerde en çok ön plana çıkan zam ile ilgili atasözlerinden birisi de ‘’Zaman nakittir’’ atasözü olarak ön plana çıkıyor.

Zaman ile ilgili deyimlerden birisi de Zaman her şeydir olarak biliniyor. İçinde  bulunduğumuz zaman insanoğlunun en önemli vaktidir. Bugünün işini yarına bırakma, Terazi tartıyla, her şey zaman ölçülür gibi atasözleri en çok kullanılan atasözleri olarak ön plana çıkıyor. Vakitsiz öten kuşun kafası kesilir ise bir başka Türk atasözü olarak ön plana çıkıyor. Vakit Türk atasözleri içinde en çok kullanılan atasözlerinden biridir.

Sonraki Ödev:  Son Zamanlarda Bilim Alanındaki Gelişmelerden Dikkatinizi Çeken Birini Arkadaşlarınıza Anlatınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.