Anasayfa Kitap Cevapları
7 Ocak 2024, 0:10 - Zülal Güneş Yazdı

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 162-163-164 Cevapları Ferman Yayıncılık

Etkinliklere Katılıyorum Cevapları

5. Ünite Ekonomik Faaliyetler : 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 162-163-164.  Sayfa Cevapları Ferman Yayınları


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 162 Cevapları Ferman Yayıncılık

Hazırlanalım

Sosyalleşmek ne demektir? Fikirlerinizi söyleyiniz.
Cevap: Sosyalleşmek insanlar arasına girmek amacı ile değişik aktivitelere katılarak topluluğa karışmak demektir.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 163 Cevapları Ferman Yayıncılık

Söyleyelim

Konuya hazırlık kapsamında hazırladığınız raporları okuyunuz. Okulunuzda gerçekleştirilen etkinlikler ile ders kitabınızda örneklendirilenler arasında ne gibi benzerlik ve farklılıklar vardır? Okulunuzda yapılmasını istediğiniz başka hangi etkinlikler var? Bu etkinlikler, ilgi ve yeteneklerinizle nasıl bir ilişkiye sahiptir? Söyleyiniz.
Cevap: Okulumuzda pek çok etkinlik düzenlenmektedir. Bunların başında önemli günler için hazırlanan etkinliklerdir. Milli bayramlarda koro, şiir okuması, farklı oyun gösterileri gibi etkinlikler olmaktadır. Bunların dışında sınıflar arası maçlar düzenlenmekte ve yerli malı haftası yapılarak pek çok yiyecek çeşiti tadıp farklı oyunlar oynamaktayız. Ben okulumuzda bilgi yarışması yapılmasını çok isterdim.

Sonraki Ödev:  İnsanların Sorumluluklarını Yerine Getirmediklerinde Karşılaştıkları Durumlara Hangi Örnekleri Verebilirsiniz?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 164 Cevapları Ferman Yayıncılık

4. Etkinlik

Aşağıda verilen genel ağ haberini okuyarak soruları yanıtlayınız

1. Genel ağ haberine göre çocuklar için hangi etkinlikler düzenlenmiştir?
Cevap: Genel ağ haberlerine göre çocuklar için müzik eşliğinde eğlence, çeşitli oyunlar oynatmaları, yüz boyama etkinliği gerçekleştirilmiştir.

2. Depremden etkilenen çocuklara yönelik sizce başka hangi etkinlikler düzenlenebilir? Düzenlenmesini istediğiniz etkinliğin özellikleri ve faydalarını içeren bir metin hazırlayarak öğretmeninize veriniz.
Cevap: Depremden etkilenen çocuklar için bence psikolojik destek de sağlanması gerekir. Çocuklar teke tek dinlenerek onların ortak korkuları belirlenmeli ve bu korkuları dahilinde etkinlikler gerçekleştirilmelidir.


5. Etkinlik

Defterinize aşağıdaki tabloya benzer bir tablo çizerek tabloyu uygun şekilde doldurunuz.
Cevap:

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 164 Cevapları Ferman Yayıncılık


Sonraki Konuya Hazırlık

Atatürk, yönetim şekli olarak neden cumhuriyeti seçmiştir? Bununla ilgili olarak öğretmeninizden yardım alarak küçük bir piyes hazırlayınız.
Cevap: Atatürk, yönetim şekli olarak Cumhuriyeti seçmesinin nedeni toplum arasında eşitliği sağlayarak herkesin ifade özgürlüğünün olması ve toplumdaki sınıf farkını ortadan kaldırmak istemesidir.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.