Anasayfa
23 Eylül 2021, 23:45
Mehmet
Yönetici

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 125-126-127-128-129 Cevapları MEB Yayınları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 125-126-127-128-129 Sayfa FARKLI İKLİMLER FARKLI YAŞAMLAR Metni


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 125 Cevapları MEB Yayınları

Görselde verilen yerleşim yerinin iklim özellikleri ve yaşam tarzları hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Cevap:Resimde ki yer kutupta yaşayan bir ailenin görüntüsü olabilir.Buradaki insanlar hep soğuk ortamda oldukları için dışarıda çok duramamaktadır. Kıyafetleri o soğuğa göre dikilmektedir.Şehir merkezine uzak yerler ise sessiz ve sakin bir ortamdır.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 126 Cevapları MEB Yayınları

Akdeniz ikliminin etkili olduğu yerlerde yapılan ekonomik faaliyetler neler olabilir? Söyleyiniz.

Cevap:Tarım, turizm, hayvancılık, madencilik, sanayi ve ormancılık bunlar Akdeniz bölgesindeki başlıca ekonomik faaliyetlerdir.Düz ve tarıma elverişli topraklar bulunur.Ilıman iklim olduğu için tarımla uğraşan bir bölgedir.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 127 Cevapları MEB Yayınları

Görsellerden yola çıkarak bu bölgelerde yaşayan insanların hayatlarına Kutup ikliminin etkileri neler olabilir? Tartışınız.

Cevap:Kutupta yaşayan insanlar ulaşım da,beslenme gibi temel ihtiyaçlarımızı karşılama konusunda sıkıntı çekeceğimiz bir ortamdır.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 128 Cevapları MEB Yayınları

Görsellerden yola çıkarak bu bölgelerde yaşayan insanların hayatlarına Muson ikliminin etkileri neler olabilir? Tartışınız.

Cevap:Bu bölgede yazları yağışlı kışları ise yaza göre daha az yağışlı geçmektedir.Yazın yağışlı olması sellere sebep olmaktadır.Su altında kalan topraklarda tarım yapıldığı için oradaki yaşayan halk sıkıntı çekmektedir.En çok yetiştirilen ürün ise pirinçtir.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 129 Cevapları MEB Yayınları

Görsellerden yola çıkarak bu bölgelerde yaşayan insanların hayatlarına Ekvatoral iklimin etkileri neler olabilir? Tartışınız.

Cevap:Tropikal yağmur ormanları bulunmaktadır.Bu bölgedeki evlerin çoğu ahşap evlerden oluşmaktadır.Sıcaklık ve nemin fazla olduğu bir bölgedir.Bölgede hindistan cevizi,kakao,mango vb. tarım ürünleri yetişmektedir.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.