Anasayfa Kitap Cevapları
13 Aralık 2021, 20:36 - Zülal Güneş Yazdı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 68-70-71. Cevapları Anadol Yayıncılık

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 68-70-71. Sayfa Anadol Yayıncılık İpek ve Baharat Yolu

Hazırlık Çalışması

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 68 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Günümüzde insanlar arasında ticaret nasıl yapılmaktadır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Ticaret para yolu ile toptan anlaşılarak yapılmaktadır.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 70 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Kitabınızdaki İpek Yolu, Baharat Yolu haritalarına ve edindiğiniz bilgilere göre aşağıda verilen soruların cevaplarını noktalı yerlere yazınız.
Soru
: a) Geçmiş dönemde kurulan devletler niçin İpek Yolu ve Baharat Yolu’nun yakınlarındaki şehirlere hakim olmak istemişlerdir?

Cevap: Bu yolların kontrolünden sorumlu olup ticarete yönelmek istedikleri için hakim olmak istemişlerdir.


b) İpek Yolu ve Baharat Yolu’na hakim olmak için yapılan mücadelelerin, geçmiş dönemde yaşayan devletler arasındaki ilişkileri nasıl etkilediğini ifade ediniz.

Cevap: Devletler arası güven olmamış, sürekli, savaş yolunu tercih etmişlerdir. Her devlet kendi sınırlarını korumaya gitmiş ve bu düzen devletler arası ilişkiyi kötü etkilemiştir.


c) İpek Yolu ve Baharat Yolu üzerindeki şehirlerde kurulan pazar yerlerinde farklı kültürlerden insanlar alışveriş yapmaktaydı. Bu durumun insanlar arasındaki kültürel ilişkileri nasıl etkilediğini açıklayınız.

Cevap: Bu yerlerde kültürel zenginlik bulunmaktadır. Farklı kültürlerin  birlik olması, kaynaşması yenilikleri ortaya çıkarmıştır. Buda bizlerin kültürel alanda gelişme gösterdiğini anlarız.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 71 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Şifreyi Bulalım

Aşağıdaki bulmacada kutucuk içerisindeki kavramlar (aşağıdan yukarı, yukarıdan aşağı, sağdan sola, soldan sağa yazılarak) gizlenmiştir. Bu kavramları bularak üzerini çizdiğinizde geriye kalan harflerden bir şifre oluşacaktır. Bu şifreyi bulunuz

Cevap:

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 71 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Yorum Yazmak İster misin?


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.