Anasayfa
24 Kasım 2021, 20:46

7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 74-77-78. Cevapları GÜN Yayınları

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 74-77-78. Cevapları GÜN Yayınları Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Salih (a.s)

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 74 Cevapları GÜN Yayınları

Soru: Yukarıdaki ayetin anlamı üzerinde düşününüz.
Cevap: Ayette kavimlere gönderilen peygamberlerin mucizelerini görüp bildikleri halde inanamadıklarını ve inanamadıkları için yaşadıkları sorunları kıssa olarak anlatıldığı dile getirilmiştir.


7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 77 Cevapları GÜN Yayınları

Hz. Salih (a.s.) kıssasını dikkate alarak aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Soru: 1. Hz. Salih (a.s.) hangi kavme peygamber olarak gönderilmiştir?
Cevap: Semud Kavmine peygamber olarak gönderilmiştir.


Soru: 2. Semud kavminin yaşantısı ve inancı nasıldı?
Cevap: Kayaların içini oyup yaptıkları evlerde oturan bir kavimdir. Oldukları yerde araziler verimli ve geniş olduğu için tarım ile uğraşmaktadırlar. Kendi ellerinden yaptıkları putlara tapmaktadırlar.


Soru: 3. Kavmi, Salih Peygamber’e niçin inanmadı ve sonuç ne oldu?
Cevap: Kendi atalarının taptıklarına neden inanamadığını sormuşlardır. Hz. Salih’e yaptığı mucizeye de inanmamışlardır. Kayadan deve çıkartmış fakat kavmi inanmamış ve deveyi de öldürmüşlerdir.


Soru: 4. Hz. Salih (a.s.) kıssasından ne gibi sonuçlar çıkarabiliriz?
Cevap: Allah’ın herşeye gücü yeter. Allah’a hiçbir zaman şirk koşmamamız ve Peygamber’in Allah’ın emri ve gücü ile mucizeler yarattığını göstermiştir.


7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 78 Cevapları GÜN Yayınları

Soru: Felâk suresi bize hangi mesajları vermektedir? Sureye göre nelerden Allah’a (c.c.) sığınmamız gerekir? Arkadaşlarınızla konuşunuz
Cevap: Dünya’da olan kötülüklerden bizlerin Allah’a sığınması gerektiğinden bahsetmiştir. Bu kötülüklerden bizleri tek kurtaracak olan Allah’tır.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.