Anasayfa Kitap Cevapları
5 Aralık 2022, 14:14 - Zülal Güneş Yazdı

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 102-106. Cevapları Anka Yayınları

Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Nuh (a.s.) Cevapları

5. Ünite: Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri: 8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 102-103-104-105-106. Cevapları Anka Yayınları

Bir Peygamber Tanıyorum Hz. Nuh (a.s.) Cevapları


8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 102 Cevapları Anka Yayınları

Güdüleme

“İçlerinden bir kişiye: İnsanları uyar ve iman edenlere, Rableri katında onlar için yüksek bir doğruluk makamı olduğunu müjdele, diye vahyetmemiz insanlar için şaşılacak bir şey mi oldu ki o kâfirler: Bu, elbette apaçık bir sihirbazdır dediler?”
Yûnus suresi, 2. ayet.

Yukarıdaki ayet, peygamberlerin karşılaştıkları tepkiler konusunda sizlere neler düşündürmektedir?
Cevap: Peygamber efendimiz İslam dinini anlatırken bazı insanlar Allah tarafından verilen mucizelere inanmamışlar ve onları büyücü olarak görerek getirdikleri dine iman etmeyi reddetmişlerdir. Peygamberler bu düşünceleri düzeltmek için çok çaba sarf etmişlerdir.

Sonraki Ödev:  Dinin Temel Gayesi Nedir? Yazınız.

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 102 Cevapları Anka Yayınları

Etkinlik

Hz. Nuh’un (a.s.) kavmi neden helak olmuştur? Hz. Nuh (a.s.) kıssasında dikkatinizi çeken temel unsurlar nelerdir? Arkadaşlarınızla konuşunuz.
Bu kıssadan ne gibi sonuçlar, ilke ve mesajlar çıkarılabilir? Listeleyiniz.
Cevap: Hz. Nuh’un kavmi putperestliği ortaya çıkaran kavimdir. Hz. Nuh bundan vazgeçmeleri için çabalamış fakat reddeden birçok insan olmuştur. Bundan dolayı Hz. Nuh’un kavmi helak olmuştur. Allah kendine iman etmeyen topluluğa iman etmesi için her şey yapar iman etmediği takdirde onları cezalandırır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.