Anasayfa Kitap Cevapları
10 Aralık 2023, 2:09 - Mehmet Yazdı

Ağaçlar Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Ağaçlar hakkında neler biliyorsunuz? Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  Türkiye’deki Su Kaynaklarını Araştırınız.

Ağaçlar hakkında neler biliyorsunuz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 152-153-154-155-156-157. Cevapları MEB Yayınları

Ağaçlar yaşadığımız evren için adeta akciğer konumundadır. Evrene kattıkları doğal güzellik ve estetik görünüm haricinde bir de oksijen sağlamaktadır.

Ağaçlar olduğu takdirde daha rahat nefes alabiliyorken ağaçsız bir ortamda insan yaşamının olumsuz etkilenmesi muhtemeldir. Bir bölgede orman ne kadar çoksa o bölgenin havası o kadar temizdir. Ağaçların bizler için bu denli önemli olduğunu bilip ormanları yakıp yıkayarak yerine binalar inşa etmek düşmanca bir tutum olsa gerek. Ağaçlar bir de olası risklerden olumsuz olaylardan ve toprak kaymalarının oluşmasından korumaktadır. Ağaçlar hayvanlara da yuva olarak aslında evrendeki her için ayrı ayrı dosttur. Ağaçlar havayı temizleyip bizlere nefes sunmaktadır.

Sonraki Ödev:  Çeşitli Ağaç ve Bitki Türlerinin Yok Olması Doğal Dengeyi Nasıl Etkiler?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.