Anasayfa Kitap Cevapları
27 Nisan 2023, 23:41 - Mehmet Yazdı

Türkiye’deki Su Kaynaklarını Araştırınız.

Türkiye’deki su kaynakları nelerdir kısaca yazınız.

Sonraki Ödev:  Çeşitli Ağaç ve Bitki Türlerinin Yok Olması Doğal Dengeyi Nasıl Etkiler?

Türkiye’deki Su Kaynaklarını Araştırınız.

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 152-153-154-155-156-157. Cevapları MEB Yayınları

Ülkemizde akarsular, göller, yeraltı suları, kaplıca ve maden suları, denizler yer almaktadır. Su bakımından oldukça zengin olan Türkiye’de buna orantılı olarak balıkçılık, ulaştırma ve turizmcilik yapılmaktadır.

Türkiye’de göller doğal ve yapay göller olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İçilebilir olan su ve enerji üretimi yapay göllerden karşılanmaktadır. Doğal göller ise tektonik, volkanik ve karstik şekilde sırlanabilir. Ülkenin akarsuları yüksek olduğu için üzerinde taşımacılık yapılamamaktadır. Yeraltı suları ise kaplıcalardaki şifalı su dediğimiz alanlarda kullanılmaktadır. Deniz bakımından ülkenin üç tarafı denizlerle çevrilidir. Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz olarak bilinmektedir. Sular ihtiyaç dahilinde çeşitli şekilde kullanılmakta, hepsinin kullanım alanı farklı olmaktadır.

Sonraki Ödev:  Ağaçlar hakkında neler biliyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.