Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 0:17 - Mehmet Yazdı

Yaşadığınız Yerin Tarihi ve Doğal Güzellikleri Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Yaşadığınız Yerin Tarihi ve Doğal Güzellikleri Hakkında Neler Biliyorsunuz? Anlatınız.

Sonraki Ödev:  Bir Yeri Gezerek Görerek Tanıyıp Öğrenmek İle Kitaplardan Öğrenmek Arasında Fark Nedir?

Yaşadığınız Yerin Tarihi ve Doğal Güzellikleri Hakkında Neler Biliyorsunuz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 190-191-192-193. Cevapları MEB Yayınları

Yaşadığım yer olan Ankara, özellikle Türkiye Cumhuriyeti tarihine yakından tanıklık etmiş olduğundan dolayı pek çok tarihi güzelliği bünyesinde barındırmaktadır. Cumhuriyet döneminin başında kullanılmış olan meclisler, tarih müzeleri, Atatürk’ün kabrinin bulunmakta olduğu Anıtkabir şehrin en bilinen tarihi yerleri arasında karşımıza çıkmaktadır.

Ankara Kalesi de sık sık ziyaret edilen tarihi yerler arasındadır. Tarihi güzelliklerinin yanı sıra Ankara’da pek çok doğal güzelliğin de bulunduğunu söyleyebilmek mümkündür. Karagöl, Kızılcahamam Milli Parkı, Nallıhan Kuş Cenneti, Uyuzsuyu Şelalesi, İnönü Mağaraları ve Eymir Gölü en popüler doğal güzellikler arasında karşımıza çıkmaktadır. Bunların dışında farklı doğal güzelliklerden söz edilebilir.

Sonraki Ödev:  Prospektüs Nedir? Bilgi Edininiz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.