Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 16:52 - Mehmet Yazdı

“Allah (c.c.) Her Şeye Kâdirdir.” İfadesinden Ne Anlıyorsunuz?

“Allah (c.c.) her şeye kâdirdir.” ifadesinden ne anlıyorsunuz? Söyleyiniz.

“Allah (c.c.) her şeye kâdirdir.” ifadesinden ne anlıyorsunuz?

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 19-20-21 Cevapları MEB Yayınları

“Allah (c.c.) her şeye kâdirdir.” İfadesi Allah’ın her şeyi bilmesi ve her şeyi gözetmesi anlamına gelen bir ifade olup bu ifadeden yola çıkarak kadir kavramını ele alabiliriz.

Kadir demek Arapçadan gelen bir kavram olup kudretli anlamına gelen bir kavram olarak kullanılmaktadır. Burada da özellikle bizlerin yaratıcı Allah’la bu kavram çokça kullanılmaktadır. Çünkü kadir olmak Allah’a mahsustur Allah her şeye gücü yeten her şeyi bilen gözeten ve kan akışımızı dahi bilir. Bu nedenle önceden olan ya da olması beklenen her şeyi önceden gören Allah’tır bu nedenle Allah’ın Kadir sıfatından yola çıkılarak bu ifade dile getirilir. Allah her zaman her şeyi bilen ve gören olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.