Anasayfa Kitap Cevapları
11 Ekim 2023, 10:34 - Zülal Güneş Yazdı

Dini Yalanlamak İfadesinden Ne Anlıyorsunuz?

“ Dini Yalanlamak” Sözünden Ne Anlıyorsunuz?

Sonraki Ödev:  Toplum Hayatında Ölçü ve Tartıda Dürüstlük Niçin Çok Önemlidir? Tartışınız.

“ Dini Yalanlamak” İfadesinden Ne Anlıyorsunuz

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 57-58-59-60-61-62-63. Cevapları MEB Yayınları

Dini yalanlamak aslında Allah’a olan inancını yitiren kişileri söylediği kelimelerden bir tanesidir ama dini yalanladığında gerçekten kaybolmayacaktır. Evreni yaratan bizleri yaratan Allah her şeyi yapan ve her şeyi gören odur.

Bu açıdan da dini yalanlamak oldukça günah olan yeni davranıştır. Yeni yalanladığı zaman peygamberleri Allah’ı yok sayan insanlar olmuş oluyoruz. Bu açıdan da hiçbir zaman bir şey değildir. Dini yalanlayan insanlar kendilerine olan özgüvenlerini yitirmiş artık hiçbir şeye inancı kalmamış ve bu yüzden de Allah’tan yardım dilemek yerine onu reddeden insanlardır. Böyle insanlar aslında Allah’a sığınmak yerine Allah’ın reddederek daha kötü bir şekilde bataklığa kendilerini iterler. Bu da oldukça yapılmaması gereken bir davranıştır.

Sonraki Ödev:  İslam Dininde Sizce Yardımlaşmaya Niçin Büyük Önem Verilmiş Olabilir?
Sonraki Ödev:  Ölçüde ve Tartıda Adaletli Olmak İfadesinden Ne Anlıyorsunuz?
Sonraki Ödev:  Maûn Suresinde Verilen Mesajları Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.