Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 14:00 - Mehmet Yazdı

Âmentü duasını biliyor musunuz?

Âmentü duasını biliyor musunuz?

Sonraki Ödev:  Kur’an-ı Kerim denildiği zaman aklınıza neler geliyor?

Amentü duası ve anlamı

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 37-38-42-46-47. Cevapları MEB Yayınları

Allah’ın, meleklerinin, kitaplarının, peygamberlerinin, ahiret günlerinin, kaderlerinin, hayır ve şerrin Allah’tan olduğuna inandım. Ölümden sonra dirilme haktır. Allah’tan başka ilah olmadığına ve Muhammed’in O’nun kulu ve elçisi olduğuna şehadet ederim.

İman dualarında iman esaslarından bahsedilir. Ayrıca dua sonunda şehadet sözleri getirilir. İnanç duasının anlamı şu şekildedir: Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, ahirete ve kadere dua eder, hayır ve şerrin Allah tarafından yaratıldığına inanırım. Ölümden sonra dirilme haktır. Allah’tan başka ilah olmadığına şehadet ederim. Muhammed’in (Allah’ın barış ve nimetleri onun üzerine olsun) onun kulu ve peygamberi olduğunu bir kez daha kanıtlıyorum. Hepimiz biliyoruz ki Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine tevekkül ederek öldükten sonra hesap sorulacak, ahirette hesap sorulacaktır ve Allah’ın iyi ve kötüyü içeren kader planına iman etmenin temel şartları inancı oluşturan şey.

Sonraki Ödev:  Müslüman olmak isteyen biri ilk olarak ne yapmalıdır?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.