Anasayfa Kitap Cevapları
7 Kasım 2023, 22:29 - Mehmet Yazdı

Amentü Duası Hakkında Neler Biliyorsunuz? Sorusunu Çevrenizden Beş Kişiye Sorup Aldığınız Cevapları Defterinize Yazınız.

Amentü duası hakkında neler biliyorsunuz? sorusunu çevrenizden beş kişiye sorup aldığınız cevapları yazınız.

Sonraki Ödev:  Kur’an-ı Kerim ile ilgili bildiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Amentü duası ve anlamı

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 31-32-33-34-35-36. Cevapları MEB Yayınları

Amentü duası hakkında her müslümanın bilmesi gereken bilgiler vardır. Amentü duası şöyledir:

“Amentü billahi ve melaiketihi ve kütübihi ve rusülihi ve’l-yevmil-ahiri ve bi’l-kaderi hayrihi ve şerrihi minallahiteala ve’l-ba’sü ba’de’l- mevti hakkun. Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü ennemuhammeden abduhü ve rasulüh.”

Amentü duasının Türkçe meali ise şöyledir: “Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, ahiret gününe, kadere, hayra ve şerrin Allah’tan geldiğine iman ettim. Ölümden sonra diriliş vardır. Allah’tan başka ilah olmadığına Hz. Muhammed’in Onun kulu ve elçisi olduğuna şahitlik ederim.”

Amentü, Arapçada “İman ettim” demektir. Kuran-ı Kerim’de amentü Yunus, Yasin ve Şura surelerinde geçmektedir. Amentü duası İslam dininin temel inanç esaslarını anlatmaktadır.

Sonraki Ödev:  İslam Diniyle İlgili Olduğunu Düşündüğünüz On Kelimeyi Defterinize Yazınız.
Sonraki Ödev:  İslam, Kelime-i Tevhid, Kelime-i Şehadet, İman, İbadet Anlamları
Sonraki Ödev:  Bir Arkadaşınız Size imanın Şartları Nelerdir? Diye Sorsaydı Nasıl Bir Cevap Verirdiniz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.