Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:28 - Mehmet Yazdı

Ampulün İnsanlığa Sağladığı Faydalar Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz?

Ampulün insanlığa sağladığı faydalar hakkında neler söyleyebilirsiniz? Yazınız.

Ampulün İnsanlığa Sağladığı Faydalar Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 104-105-106-107-108-109. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Ampulün bulunması uzun bir süreç ve araştırmalar sonucunda olmuştur. Ancak günümüzdeki anlamı ile işlevsel ampulün bulunması ile birlikte insan hayatı olumlu olarak değişmiştir.

Ampulün bulunmasının insanlık için en önemli faydası güneş battıktan sonra çevreyi aydınlatabilmek konusunda olmuştur. Bu sayede insanlar karanlıktan kurtulmuş ve akşam ve gece saatlerini de yaşanabilir kılacak şekilde çeşitli iyileştirmeler yapmışlardır. Ampulden önceleri farklı aydınlatma seçenekleri elbette kullanılıyordu ancak hiçbiri ampul kadar büyük bir değişimi beraberinde getirmemişti. Ampul yalnızca evlerin değil, aynı zamanda sokakların de gece vakitlerinde aydınlatılması konusunda büyük bir rol oynadı. Böylece sağlık, eğitim ve kültür alanları gelişti.

Sonraki Ödev:  Ampulün icadı ve zaman içindeki gelişimi hakkında neler biliyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.