Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:19 - Mehmet Yazdı

Millî mücadelenin ülkemiz ve milletimiz için önemi hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Milli Mücadelenin Ülkemiz ve Milletimiz İçin Önemi Hakkında Neler Söyleyebiliriz? Yazınız.

Sonraki Ödev:  Vatanımızı ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz kahramanlar hakkında neler biliyorsunuz?

Millî mücadelenin ülkemiz ve milletimiz için önemi hakkında neler söyleyebilirsiniz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 49-50-51-52-53-54-55-56-57-58. Cevapları Tuna yayınları

Vatanımıza sahip olabilmek için atalarımız büyük bir mücadele göstermişler ve çok önemli savaşlardan galibiyetle çıkmışlardır. Milli Mücadele ülkemiz ve milletimiz açısından çok daha önemli bir yere sahip olmaktadır. Çünkü Türk milleti hiçbir zaman esir olamaz ve düşman egemenliğinin altına giremez.

Halkımız bağımsızlığı ve vatanı için her zaman canını vermektedir. Milli Mücadele dönemi ülkemiz ve bütün dünya devletlerinde tarihi bakımdan bir dönüm noktası olmuştur. Anadolu’nun işgal edilmesine karşı yapılan milli bir direnişin adı olmuştur. Türk insanı vatanı ve özgürlüğü için tüm düşmanlara karşı birlik içinde omuz omuza Mustafa Kemal Atatürk komutasında canla başla savaşmışlardır.

Sonraki Ödev:  Mustafa Kemal’in yerinde siz olsaydınız millî bilinci uyandırmak amacıyla neler yapardınız?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.