Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 16:06 - Mehmet Yazdı

Atatürk’e “Ordular, İlk Hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!” Sözünü Söyleten Gelişmeler Nelerdir?

Atatürk’e “Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!” sözünü söyleten gelişmeler nelerdir? Arkadaşlarınızla tartışarak belirleyiniz.

Atatürk'e “Ordular, İlk Hedefiniz Akdeniz'dir. İleri!” Sözünü Söyleten Gelişmeler Nelerdir

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 46-48-49-50-51 Cevapları Anıttepe Yayınları

Aslında bakıldığında Atatürk, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nden hemen sonra Kurtuluş Savaşı için “Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!” demiştir.

Söz konusu bu emir aslında Türk milletinin tüm kaderini değiştirmiştir. 30 Ağustos Dumlupınar içerisindeki düşmanın tamamen yenilmesinden hemen sonra 1 Eylül 1922 tarihinde söylenen söz konusu bu emir ile birlikte düşman, yurdumuzdan atılmak istenmiştir. Daha sonra 9 Eylül tarihi içerisinde İzmir düşman işgalinden kurtarılmış ve düşmanlarımız İzmir ve Batı bölgemizden tamamen temizlenmiştir. Bunun sonucuna göre bakıldığında söz konusu bu emir sözü ile birlikte ülkemizin sahip olduğu doğal sınır bölgesi çizilmiştir.

Sonraki Ödev:  Dumlupınar Şehitliği'ni Ziyarete Gittiğinizi Düşününüz. Şehitlerimize Duygu ve Düşüncelerinizi İfade Eden Bir Mektup Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.