Anasayfa Kitap Cevapları
9 Mart 2024, 10:22 - Mehmet Yazdı

Teknolojik Gelişmeler Doğrultusunda Sürekli Olarak Güncellenen Robotlar, Sosyal Hayatın Hangi Alanlarında Karşımıza Çıkmaktadır?

Teknolojik Gelişmeler Doğrultusunda Güncellenen Robotlar, Sosyal Hayatın Hangi Alanlarında Karşımıza Çıkmaktadır?

Sonraki Ödev:  Teknolojinin Sürekli Değişmesi ve İlerlemesi Hayatımızı Nasıl Etkilemektedir? Söyleyiniz.

Teknolojik Gelişmeler Doğrultusunda Sürekli Olarak Güncellenen Robotlar, Sosyal Hayatın Hangi Alanlarında Karşımıza Çıkmaktadır Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 143-144-145-146 Cevapları MEB Yayınları

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sürekli bir şekilde güncellenen robotların hemen hemen her alan içerisinde karşımıza çıktığı görülmektedir. Söz konusu bu alanlara otomotiv sektörü ve ev içerisindeki yaşam örnek olarak verilebilmektedir.

Örnek olarak verilen otomotiv sektörüne bakıldığında günümüz dünyasında elektrikli araçların revaçta olmaya başlaması sayılabilmektedir. Buna ek olarak ev ve yaşam içerisindeki teknolojik gelişmelere bağlı ortaya çıkan robotlara robot süpürgeler örnek olarak verilebilmektedir. Aslında bakıldığında söz konusu bu robotlar insan yaşamını oldukça kolaylaştırmaktadır. Ev ve yaşam dışında teknolojik gelişmeler sonucu ortaya çıkan robotların sosyal hayatımız içerisinde bir de tarım ve sanayi sektörü içerisinde de kullanıldığı görülmektedir. Bu gibi örnekler böyle arttırılabilmektedir.

Sonraki Ödev:  Teknolojinin Giderek Daha Da Geliştirdiği İcatlar, İnsanların Hayatını Nasıl Etkileyecektir? Düşüncelerinizi Belirtiniz.
Sonraki Ödev:  Yapay Zekâ Gelecekte Hayatımızı Hangi Yönlerden Etkileyebilir? Düşüncelerinizi Paylaşınız.
Sonraki Ödev:  Teknolojideki Bu Gelişmelerin Katkıları Yanında Olumsuzlukları da Vardır. Bu Olumsuzluklar Neler Olabilir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap