Anasayfa Kitap Cevapları
10 Ekim 2023, 21:24 - Zülal Güneş Yazdı

Türkiye’nin Doğal Ve Tarihî Zenginliklerini Araştırınız. Türkiye’yi Hiç Görmeyen Bir Kişiye Ülkemizi Tanıtan Sunum Hazırlayınız.

Türkiye’yi Hiç Görmeyen Birine Tanıtmak İçin Sunum Hazırlayınız.

Sonraki Ödev:  Günün En Sevdiğiniz Saati Hangisidir? Neden?

Türkiye’nin Doğal Ve Tarihî Zenginliklerini Araştırınız. Türkiye’yi Hiç Görmeyen Bir Kişiye Ülkemizi Tanıtan Sunum Hazırlayınız.

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 150-151-152-153-154-155 Cevapları MEB Yayınları

Türkiye dünya genelinde hem doğa güzelliği hem de tarihi zenginlikleri ile dikkat çeken bir ülkedir. Türkiye’de dört mevsimin yaşanması genel olarak pek çok doğa güzelliğinin yer almasını sağlamıştır.

Genel olarak bakıldığında Türkiye su doğa güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Bazıları için ise Türkiye doğa turizm ülkesi oluyor. Su turizmlerinde Türkiye; Antalya bölgesi öne çıkmaktadır. Karadeniz bölgesi ise yeşil doğa güzellikleri ile dünya genelinde dikkatleri üstüne çekmektedir.

Türkiye’de tarihi zenginliklerinin yoğun olmasının temel nedeni; Türkiye geçmiş dönemlerde farklı pek çok medeniyetleri bir arada bulundurmuştur. İzmir şehrinde Efes antik kenti hem pek çok medeniyetinin tarihini yansıtmaktadır hem de doğa güzelliği ile ön planda yer almaktadır. Fakat Türkiye’de tarihi alanlar en çok Mardin çevresinde yer alır. Genel olarak bakıldığında ise Türkiye gezisi düşünenler için doğa gezisi olarak Karadeniz bölgesi; tarihi gezisi olarak ise Mardin ve çevresi tavsiye edilir.

Sonraki Ödev:  Eşref Saat Sözünü Hiç Duydunuz mu? Duyduysanız Size Ne İfade Ediyor?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap