Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 0:52 - Zülal Güneş Yazdı

Eşref Saat Sözünü Hiç Duydunuz mu? Duyduysanız Size Ne İfade Ediyor?

Eşref Saati Ne Anlama Gelir?

Sonraki Ödev:  Türkiye’nin Doğal Ve Tarihî Zenginliklerini Araştırınız. Türkiye’yi Hiç Görmeyen Bir Kişiye Ülkemizi Tanıtan Sunum Hazırlayınız.

Eşref Saat Sözünü Hiç Duydunuz Mu? Duyduysanız Size Ne İfade Ettiğini Anlatınız.

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 150-151-152-153-154-155 Cevapları MEB Yayınları

Hayır, daha önce eşref saati sözünü duydum ama ne anlam ifade ettiği konusunda bir fikrim olmadı. ‘Eşref’ kelimesinin ne anlama geldiğini bilmediğim için bu deyim bana bir şey ifade etmiyor.

İnternetten araştırdığım kadarıyla eşref saati deyimi, bir kişinin en yumuşak olduğu zamanda istenilen bir şeyi kabul edip yapması anlamına geliyor olduğunu anladım. Anladım ki, yani mesela birisinden bir konuda istekte bulunursun ama yapmaz, hiçbir şekilde müsaade etmez, hatta o konuda çok sert ve inatçı olur. Fakat ‘’eşraf saati’’ de denilen öyle bir an gelir ki o kişi birden bire karşı olduğunuz isteğinizi yerine getirir.

Sonraki Ödev:  Günün En Sevdiğiniz Saati Hangisidir? Neden?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.