Anasayfa Kitap Cevapları
27 Nisan 2023, 23:39 - Mehmet Yazdı

Efsane Nedir? Bölgenize Ait Bir Efsaneyi Araştırıp Dosya Kağıdına Yazınız.

Efsane Nedir? Bölgenize Ait Bir Efsaneyi Araştırıp Defterinize Yazınız.

Sonraki Ödev:  Okyanus Deyince Aklınıza Neler Geliyor?

Efsane Nedir Bölgenize Ait Bir Efsaneyi Araştırıp Dosya Kağıdına Yazınız.

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 158-159-160-161. Cevapları MEB Yayınları

Efsane halk arasında oluşturulmuş olan dilden dile anlatılan hikayelerdir. Bu anlatılan hikayeler ise sanki gerçekmiş gibi aktarılmaktadır. Fakat dilden dile yayıldığı için de gerçek olduğu düşünülmüştür.

Sürekli olarak diden dile aktarıldığı için de uzun yıllardır nesilden nesle aktarılmıştır. Efsanelere örnek verilecek olursa çok eski devirlerde Samsun ve çevresinde yaşamakta olan amazon savaşçı kadınlar kendileri gibi çocuklar yetiştirirmiş. Karadeniz’den gelen savaşçılar bir gün bunları yenerek iç kesimlere doğru sürmüştür. Onlar da kendilerini kurtarmak için saçlarını kesip toprağa gömerler ve buradan zamanla tütün çıkmaya başlar. Yani efsaneye göre saçlarının tütün olduğuna inanmaktadırlar.

Sonraki Ödev:  Ülkemizi Çevreleyen Denizler Hangileridir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.