Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 1:01 - Zülal Güneş Yazdı

Kız Kulesi İle İlgili Herhangi Bir Bilginiz Var Mı? Varsa Anlatınız.

Kız Kulesi Hakkında Bildiklerinizi Anlatınız.

Kız Kulesi İle İlgili Herhangi Bir Bilginiz Var Mı Varsa Anlatınız.

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 200-201-202-203-204-205 Cevapları MEB Yayınları

Deniz feneri görevi gören tarihsel nitelikli bir kuledir. M.Ö. 341 yılında yapıldığı düşünülmektedir. O zamanların kralın kızının 18 yaşında bir yılan tarafından ısırılarak öleceğini söyleyen bir büyücü kadın yüzünden yapılmıştır.

Kral kızına yılan ulaşamasın diye bu kuleyi yaptırmıştır. Deniz ortasında olduğu için kızının ölmeyeceğiniz ve yılanın bu kuleye ulaşamayacağını düşünmüştür. Kulenin yapımı bitince kızını buraya yerleştirmiş ve bütün yiyecek ihtiyacını saraydan yollamaya başlamıştır. O sırada kırmızı meyvelerle dolu bir kasanın içinde bulunan yılan da yanlışlıkla yollanmıştır. Yılan kralın kızını ısırarak ölmesine sebebiyet vermiştir. Bu bir rivayettir fakat kız kulesinin efsanesi olarak bilinir.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.