Anasayfa Kitap Cevapları
6 Kasım 2022, 12:55 - Mehmet Yazdı

“Bilim İnsanı Neler Yapar?” Araştırınız. Türk Bilim İnsanlarından Birini Tanıtan Bir Sunum Hazırlayınız. 

“Bilim İnsanı Neler Yapar?” Araştırınız. Ali Kuşçu Hakkında Kısa Bilgi

Bilim İnsanı Neler Yapar Araştırınız. Ali Kuşçu Hakkında Kısa Bilgi

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 92-93-94-95 Cevapları MEB Yayınları

Bilim insanı, insanlığın yararına olacak birçok şey ortaya koyar. Aynı zamanda birçok alanda araştırmalar ve gözlemler yapar.

Ali KUŞÇU

1403 yılında Semerkant’ta doğru. Timur ve Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaşamış ünlü bir astronom, matematikçi ve dil bilimcidir. Aynı zamanda bu çalışmalarının yanı sıra şiir de yazmaktadır.

Ali Kuşçu ilk eğitimini Semerkant’ta, daha sonra Bursalı Kadızade Rumi ve Uluğ Bey’den matematik ve astronomi dersleri almıştır. Daha sonra da Kirman’da eğitimini tamamlamıştır.

1423 yılında Uluğ Bey’in kurmuş olduğu rasathaneye müdür olmuştur. Uluğ Bey’in ölümü üzerine Ali Kuşçu Hacca gitmek için Tebriz’e yola koyulmuştur. Daha sonra tüm ailesini İstanbul’a götürdükten sonra, Fatih Sultan Mehmet Ali Kuşçu’yu Ayasofya Medresesi’ne müderris olarak atamıştır. 1474 tarihinde ise hayatını kaybetmiştir.

Ali Kuşçu Astronomi alanında yazdığı eserleri yüzyıllar boyunca birçok eğitim merkezinde okutulmuştur.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.