Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 21:25 - Mehmet Yazdı

Bir Şey Kendi Kendine Var Olabilir Mi? Niçin?

Bir şey kendi kendine var olabilir mi?

Sonraki Ödev:  Yaratmak Denilince Ne Anlıyorsunuz?

Bir şey kendi kendine var olabilir mi Niçin

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 12-13-14-15-16-17 Cevapları MEB Yayınları

Evrende mükemmel bir varlık olarak yaratılan insan için özellikle kendi kendine var olur mu sorusu çokça merak edilmektedir. Burada özellikle yeni oluşumlar için de aynı zamanda kendi kendine var olma durumu söz konusu değildir.

Dünya üzerinde hatta evrende hiçbir şey kendi kendine var olmaz çünkü insanoğlu bir şeyleri üretmesi ve oluşturması sonucu insanlar da bir şey kendi kendine var olabilir durumu da söz konusu olabilmektedir. Fakat Allah (c.c) emretmediği sürece hiçbir şey kendiliğinden var olmaz var olması için bir şey gerekir. O da akıldır. Aklı veren Allah’tır o ol dediğinde her şey oluverir. Bu nedenle kendi kendine var olma söz konusu olmamaktadır.

Sonraki Ödev:  Yağmura Rahmet Denilmesinin Sebebi Sizce Nedir?
Sonraki Ödev:  Sınıfınızda birden fazla öğretmen aynı anda farklı dersler anlatsa nasıl olurdu?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.