Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 16:53 - Mehmet Yazdı

Yaratmak Denilince Ne Anlıyorsunuz?

Yaratmak denilince ne anlıyorsunuz? Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  Sınıfınızda birden fazla öğretmen aynı anda farklı dersler anlatsa nasıl olurdu?

Yaratmak denilince ne anlıyorsunuz?

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 12-13-14-15-16-17 Cevapları MEB Yayınları

Yaratmak sadece ve sadece Allah (c.c.) hasıl olan bir fiil olup yaratıcı tarafından oluşturulan her şeye verilen bir kavram olarak karşımız acıkan insanlar yaratmaz yaratan Allah’tır ve her şeyin bir düzeni vardır.

Allah, evrendeki her şeyin oluşumunu önceden bilen onları çeşitli etmenler oluşturarak yaratan insanların oluşumu ve aynı zamanda dünyanın oluşumu açısından birçok aşamayı da bilendir. Allah yaratır insanlar oluşturur Allah insanların oluşturma işlevi sırasında aynı zamanda akıl vererek evrenin oluşumunu da sağlamaktadır. Yaratmak sadece bir fiil olup burada evrenin oluşumunu da içine alan geniş bir tanıma sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Allah’ın yaratması sadece bir olay olmayıp her şeyin oluşmasını da sağlamaktadır.

Sonraki Ödev:  Bir Şey Kendi Kendine Var Olabilir Mi? Niçin?
Sonraki Ödev:  Yağmura Rahmet Denilmesinin Sebebi Sizce Nedir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.