Anasayfa Kitap Cevapları
11 Ekim 2023, 11:42 - Zülal Güneş Yazdı

Bu Ticaret Yolu Türkiye’nin Uluslararası Alanda Ekonomik Rolünü Nasıl Etkiler? Tartışınız.

Ticaret Yolunun Uluslararası Ticarete Etkisi Nedir?

Sonraki Ödev:  Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Projesiyle Tarihteki Hangi Ticaret Yolu Canlandırılmak İstenmiştir? Söyleyiniz.

Bu Ticaret Yolu Türkiye’Nin Uluslararası Alanda Ekonomik Rolünü Nasıl Etkiler Tartışınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 241-243-244-245-246-248 Cevapları MEB Yayınları

Bu ticaret yolu Türkiye açısından oldukça önemli olan bir yoldur. Bu alanda mevcut olan en önemli bir kıpırdamada bile ticari anlamda Türkiye için önemli bir katkı sağlayacaktır.

Türkiye açısından her ticaret yol önem taşır. Ancak bu yol genel olarak bir kavşak görevi görür. Yani bir değil birden fazla ülkeye ulaşmada etkili bir yapıya sahip. Hatta bir kilit nokta olarak da tasvir edilebilir. Çünkü genel olarak önemli bir alt yapıya sahip olduğu için bu alanda önem taşıyan bir rolü vardır. Bugün birçok kişi için de bu durum bu şekilde ortaya konur. Ticari anlamda da olduğu için ekonomik bir fayda ortaya çıkar.

Sonraki Ödev:  Türk Silahlı Kuvvetlerinin Görevli Olduğu Her Bölgede Önemli Bir Askerî Güç Olmasının Uluslararası Alanda Etkisi Nelerdir? Tartışınız.
Sonraki Ödev:  Türkiye, Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Projesi Sayesinde Bugüne Kadar Hangi Ülkeler İle Ekonomik İş Birliği Yapmıştır?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap